W dniach 19-20 września gościliśmy 26 uczniów oraz 3 nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Wilhelm-Götze-Grundschule Wusterwitz.

Program wymiany obfitował w wiele atrakcji: zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Ochli (wyrabianie garnków oraz masła), dyskotekę z zabawami integracyjnymi. W drugi dzień spotkania obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata. Uczniowie w grupach mieszanych tworzyli plakaty prezentujące piękno natury, a także uczyli się polskich i niemieckich nazw zwierząt i roślin występujących w naszych krajach. Przedstawiciele Nadleśnictwa Brzózka wygłosili krótką prelekcję na temat zanieczyszczenia środowiska oraz przygotowali dla nas ciekawe konkurencje. Mieliśmy także okazję zobaczyć, jak pracuje lokalny rzeźbiarz i podziwiać jego twórczość.

Na koniec pokazaliśmy kolegom z Niemiec naszą miejscowość, spotkaliśmy się ze strażakami z OSP Bobrowice, a następnie przy grillu i zabawach sportowych spędziliśmy miło czas na stadionie.

Z żalem pożegnaliśmy późnym popołudniem naszych gości, ale… w przyszłym roku spotkamy się znowu, tym razem w Wusterwitz.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania i zapraszamy do galerii zdjęć.