02Gru/19

Dzień życzliwości w naszej szkole

Dnia 21 listopada świętowaliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Wierzymy, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Tak obchodziliśmy Dzień Życzliwości: był plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w klasach i w całej szkole, Drzewko Życzliwości, gdzie zostawialiśmy dla siebie wzajemnie miłe słowa, podziękowania i pozdrowienia, był konkurs na najpiękniejszy plakat pt. “Życzliwie, razem, blisko”  dla klas, były nagrody i dyplomy, ubrani byliśmy na żółto i przekazywaliśmy sobie komplementy i miłe słowa cały dzień!

Zachęcamy do bycia życzliwym każdego dnia i oczywiście odwiedzenia galerii zdjęć!

27Lis/19

Dzień Pluszowego Misia 2019

Dzień pluszowego misia obchodzimy co roku 25. listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, istnieje od 2002 roku, kiedy pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Miś stał się bohaterem niezliczone ilości bajek, książek i filmów dla najmłodszych. Jego podobizna widnieje na zeszytach, koszulkach, czapkach, a w sklepach z pamiątkami aż się roi od misiowych gadżetów.

Dzień Pluszowego Misia jest zazwyczaj bardzo radosnym świętem, a dla naszych uczniów był jeszcze weselszy, gdyż zbiegł się z wręczeniem nagród za konkursy związane ze Światowym Dniem Życzliwości . Zapraszamy do galerii zdjęć z naszych szkolnych obchodów tego święta.