16Paź/19

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 4 października w naszej szkole została zorganizowana akcja “Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.

Wydarzenie rozpoczęła apelem dla uczniów pani dyrektor Anna Kasprzyk. Na przerwach w holu szkoły można było zdawać egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskać certyfikat.

Zorganizowane zostały trzy komisje egzaminacyjne – dla klas 1-4, 5-8 oraz dla osób dorosłych. Egzaminatorami byli uczniowie klasy 4: Amelia Demińska, Roksana Zalewska oraz Jakub Zabiegaj. Pomocą służyli im asystenci z klasy 6: Maja Zuber, Karolina Dubicka, Eryk Sławski oraz Adam Leśko.

W szkole odbyły się 62 egzaminy i 28 osobom udało się otrzymać Certyfikat. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Osoby, którym nie udało się przejść pomyślnie egzaminu zapraszamy za rok.

Koordynatorem szkolnym akcji była pani Wioleta Sosnowska, której serdecznie dziękujemy za opiekę nad całą imprezą. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przeglądania zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

14Paź/19

Spotkanie z Wójtem

Informujemy, że w najbliższy wtorek o godz. 17:00 w szkolnej stołówce odbędzie się spotkanie Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
Na spotkanie został zaproszony Pan Wójt Wojciech Wąchała.

Tematem spotkania będzie wniosek Komisji Oświaty i Spraw Społecznych ws. wprowadzenia obuwia zmiennego i dodatkowych szafek na buty w kl. I – III w SP w Bobrowicach.

Dyrektor – Anna Kasprzyk

03Paź/19

Wymiana ze szkołą z Wusterwitz

W dniach 19-20 września gościliśmy 26 uczniów oraz 3 nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Wilhelm-Götze-Grundschule Wusterwitz.

Program wymiany obfitował w wiele atrakcji: zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Ochli (wyrabianie garnków oraz masła), dyskotekę z zabawami integracyjnymi. W drugi dzień spotkania obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata. Uczniowie w grupach mieszanych tworzyli plakaty prezentujące piękno natury, a także uczyli się polskich i niemieckich nazw zwierząt i roślin występujących w naszych krajach. Przedstawiciele Nadleśnictwa Brzózka wygłosili krótką prelekcję na temat zanieczyszczenia środowiska oraz przygotowali dla nas ciekawe konkurencje. Mieliśmy także okazję zobaczyć, jak pracuje lokalny rzeźbiarz i podziwiać jego twórczość.

Na koniec pokazaliśmy kolegom z Niemiec naszą miejscowość, spotkaliśmy się ze strażakami z OSP Bobrowice, a następnie przy grillu i zabawach sportowych spędziliśmy miło czas na stadionie.

Z żalem pożegnaliśmy późnym popołudniem naszych gości, ale… w przyszłym roku spotkamy się znowu, tym razem w Wusterwitz.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania i zapraszamy do galerii zdjęć.