03Gru/18

Wycieczka edukacyjna do Bolesławca i Złotoryi

W ubiegłą środę, 28 listopada, klasy czwarte Szkoły Podstawowej (i nie tylko!) wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Bolesławca i Złotoryi. Na naszych uczniów czekało zwiedzanie fabryki wyrobów ceramicznych w Bolesławcu, oraz fabryki bombek w Złotoryi. Nie mogło zabraknąć warsztatów z ręcznego zdobienia bombek oraz naturalnie, przedświątecznych zakupów. Dodatkowo Województwo Dolnośląskie przywitało nas wyjątkowo piękną jak na koniec listopada pogodą. Więcej zdjęć z wycieczki znaleźć można w galerii!

02Paź/18

Akcja “PSU NA BUDĘ”

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji PSU NA BUDĘ organizowanej przez zielonogórskie Stowarzyszenie Inicjatywa Dla Zwierząt. Celem przedsięwzięcia jest zebranie dla psiaków potrzebnej im do przetrwania suchej oraz mokrej karmy, kocyków, ręczników, posłań, smyczy i innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom.

W tym roku dbamy również o wolno bytujące kotki. Każdy z nas może zbudować im budkę.  Po szczegóły akcji zapraszamy do p. pedagog. Akcja trwa do połowy grudnia 2018 r.

Więcej o akcji można przeczytać także na stronie zielonogórskiego schroniska dla zwierząt.

Zachęcamy także do pobrania instrukcji budowy domków dla wolno bytujących kotków.

ZWIERZAKI CZEKAJĄ NA TWOJĄ POMOC!!!